Női test rajzolása
Szemből:
-
-
- Amikor női testet ábrázolunk, figyeljünk a következőkre:
- - ha megvan a méret, hogy mekkora lesz az alak, a közepénél felezd el. Ez lesz a csípő legszélesebb része.
- - először "geometrikai alakzatokban ábrázoljuk a testet, így könnyebb lesz finomítani rajta.
- - A vállak és a csípő mindig gömbölyded, de nem szabályos kör.
- - az alak felét a lábak teszik ki, és a kar, hogyha ki van nyújtva, kb comközépig ér.
- - öt testrészletet ábrázolunk a vázlatban körrel: a vállakat, a könyököket, a térdeket, és a combtöveket, valamint a csuklókat, mivel ezek a mozgató testrészeink.
Profilból:
A profilból való ábrázoláskor is megkönnyítjük a dolgunkat, ha a fentiek szerint vázlatolunk. Ha életszerű figurát akarunk rajzolni, figyeljünk a méretekre. Ott már baj van, ha a mellméret, háromszorosa a fenékméretnek. A melleknél különösen figyeljünk a formára. Mivel nem létezik "lufimell", nem teljes gömböt rajzolunk, hanem kissé "lejtőset". A lábaknál figyeljünk arra, hogy ha a melső láb takarja a másikat, az maradjon is takarásban! Nem kell mindenáron, mindkét lábat ábrázolni.
Hátulról:
Ha tudunk vázlatot rajzolni, akkor már könnyű dolgod lesz. Ha alakot rajzolsz hátulról, a vázlaton mindig jelöld a gerinc vonalat. Így finomításnál életszerübbé tudod tenni. Hátulról mindig rajzold be a lapockát, illetve figyelj a fenék vonalára. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy a feneket "gömbként" rajzolják. De kilátott már olyan embert, aki egy léggömbön ül.
Rajzolj kezet és lábat
A kar 3 részből áll, kézfej,alkar,fejkar.Mindegyik rajzolását 1 oválissal kezdjük el.( Így könnyebb, mintha segéd vonalak nélkül próbálnnk.)
Ezután jöhet a finomítás. Mindig figyeljünk a könyökre. A könyöknél a kar összeszűkül, majd újra szélesebb lesz. A vállak mindig gömbölyűek, véletlenül sem szabad szögletesnek rajzolni.
Néhány példa a karok hajlítására. Mindig figyeljünk az átfedésekre. Ilyenkor a már megrajzolt segédvonalak nagy szolgálatot tehetnek.
A végén finaomítsunk a rajzon. Most már kitörölhetjük a segédvonalakat. A körvonalakat kissé erősebben tónusozzuk, míg az apróbb részleteket halványan
A lábak alapjának megrajzolása nagyon hasonlít a kezekéhez. Itt is oválisan rajzoljuk a kezdővonalakat, és a combtőbe rajzoljunk két "mozgó" gömböt.
Példák a különböző lábhelyzetekre. Itt talán a térd a legfontosabb, arra kell nagy figyelmet szentelni. a mozgó gömb itt jó szolgálatot tehet.
A lábak hátulról. A combtőtől kezdvea láb kissé kiszélesedik, majd fokozatosan csökken. A fenék nagyon fontos. Nem teljes gömb, kissé leeresztett lufi formájú.
A férfi test
Első lépés, Megrajzoljuk az alapot. Olyan, mintha egy pálcika embert csinálnál. A vállánál, és a könyökénél rajzoljunk gömböket, mivel ezeket lehet (némi túlzással) korlátlanul mozgatni. A testalap egy lefelé mutató nyíl szerű 7 szög legyen. A derékrésznél, és a testtengelynél húzzunk egy vonalat
Most kicsit részletezzük. A könyökökig és a könyököktől rajzoljuk meg a kar vastagságát (akkorát, amekkora az izom lesz). Húzzuk be a nyakat, illetve a vállvonalat. Most jöjjön a mellkas. Rajzoljunk egy széles patkó formájú alakot, szélesebbet, mint amekkora az eredeti alap volt. Ebbe a formába rajzoljuk bele a két mellizmot.
Végül a finomítás. A mellizmokat kissé szélesítsük ki a mellkasrészből. A karok izomzatát szélesítsük, gömbölyítsük, ameddig a karakter alakja kívánja. A has izomzata 3*2 lekerekített téglalapból áll. További izmokat rajzolhatunk az ágyékrészre illetve a derékrészre |