A legfontosabb szempont, amikor ruht szeretnl rajzolni az, hogy pontosan brzold a ruha szerkezett. Mindig tudnod kell, hogy pontosan merre akarod a ruhaszerkezetet mozgatni. A kp pldi az alapvet rncokat mutatjk be. A bal fels kett azt mutatja be, hogy a ruhn hogy rvnyesl a gravitci, ami a fld fel hzza. ltalban ezeket hossz kpenyen, vagy ingen szoktk brzolni. A fels jobb, s az als bal helyes pldk arra, hogy a gravitci nem csak lefel hzza az anyagot, hanem kiss balra, vzszintesen. Az als jobb kp kiss sszetettebb, mint a tbbi. Ilyenkor ltalban a ruha tbbfel gyrdik. de szem eltt kell tartani azt, hogy mindig a hajtott ruharsz kerl legfllre.
Itt nhny tbbi plda lthat a rncokra. A bal oldali akkor kvetkezik be, amikor pl. egy hoszabb anyagot fj a szl jobbra. Az anyagok rnykolsa, ltalban a rncok mentn lthat, s tovbb nylik, mint a gyrds. A jobb oldalon az rnykols helyeinl megfigyelhet, hogy az rnyk merre toldik, ha fentrl lefel gyrdik az anyag.
Itt van nhny vletlenszer plda a rncokra. Pl a ruha knykrsznl, ha a kar be van hajltva, mindig kicsit fntre, s lentre helyezkedik a rnc, sosem tnylegesen a knykre. Viszont, ha a kz egyenes, a gyrds csak a knykrsznl jelentkezik. A masninl ltalban tnyleges rncvonal nincs, csak az rnykolsbl tnik ki a gyrds.
Ha tbb rszletet dolgozol ki a rncoknl, rdekesebb lesz a gyrds. A baloldalinl az alapvet essi rncokon kvl, egy csom is van. Megfigyelhet itt, hogy a csom irnyba hzdnak a rncok, utna viszont rgtn kiszlesedik. A jobb oldali kpnl olyan anyag lthat, ami hossz, s rlg valamire. Itt keletkezik ebben az esetben a gyrds, nem pedig a leng rsznl. A rlg rsznl, a rncok kztt tfedsek vannak.

Itt egy alapvet plda lthat a gallrra. Itt mr nem csak a gyrds, hanem az anyag vastagsga is ltszik. A fels plda egy vkonyabb anyag, az als viszont jval vastagabb. Az brzolsbl is ltszik, hogy mivel a vastagabb anyag nehezebb, az thajts mentn nem leng ki, hanem sokkal inkbb hz lefel.
Itt egy lelg kpenyujj lthat. Mefigyelhet, hogy a lelg anyag, nem csak lefel rncoldik, hanem az anyag kiindulsi helyhez befel is.
Itt hrom msik fajta ruhaujj lthat. Ezek nem annyira lelgak, sokkal inkbb merevebbek. Az els kpnl az ujj kevsb lelg, nem az ujj vge fel, hanem a vll fel rncoldik. A msodik rajznl az anyag kevsb merev, inkbb laza, s az ujjnl gyrdik, jobban rvnyesl a tmegvonzs. A harmadik kpnl a ruhaujj nagy, laza, s a knykig fel van gyrve, gy a gyrds a felgyrt rsznl keletkezik, a lg rsznl lnyegesen kevesebb, ami a felgyrshez mutat.

Itt a gyrdsek fajti lthatak a klnbz ruhkon. Mindig a ruha esstl fgg a rnc irnya.
Itt egy kicsi, de annl fontosabb dolog figyelhet meg. Ha a ruhaanyagon csk, vagy minta tallhat, nagyon fontos, hogy egytt mozogjon a ruha szerkezetvel, gy a gyrdssel is. gy a gyrdsek rnykt, a mintn is kell rzkeltetni.

MOst, hogy tudunk rncot rajzolni, meg tudjuk alkotni a karakter minden ruhjt. Kezdjk, mondjuk azzal, hogy rajzolsz egy alapvet inget. Van rajta nhny alapvet hely, ahol rncosodik. Ha erre radunk egy nehezebb zakt, az ing rnca eltoldik, mindig az egyik irnyba (ltalban jobbra), s kiss lefel.

Itt nhny jobb pldt tallsz a fels ruhzatra. Itt lthatod, hogy ltalnosan a rncok a hnaljnl, a vllnl, s derknl jelentkezik. Mindig meg kell rajzolni a varratokat, gy mg lethbb a rajz.
Ezekutn, nzzk az alsruhzatot. Megfigyelhet, hogy fi nadrg hts rsze, kiss sk, s szgletes, mg a lny nadrg fenkhez simul, sokkal gmblydedebb. A rncok ltalban itt a fenk alatt, a trdhajlatban, illetve a bokarsznl lthatak, mg a tbbi rsznl szinte nincs semmi red. Itt is figyelni kell a varratok megrajzolsra. Szabstl fggen, itt a nadrg oldaln, s az gyknl vannak a varratok.
A szoknyk hts rsznl megfigyelhet, hogy rncok szinte nincsenek, (anyag merevsgtl, s helyzettl fggen) viszont a fenkrsz rnkolssal ki van emelve. A bal kpnl egy lazbb, tsks nadrg. A rncok lefel hzdnak, illetve ebben az esetben a bokarsznl van tfedses gyrdes.